Beslenme

DAHA HIZLI KOŞMAK İÇİN 5 YOL

Yazar: Herbalife Nutrition
women running

Sağlıklı  bir  hayat  sürdürmek  ve  formumuzu  korumak  için  akla  gelen  ilk  şey  koşmaktır.  Çünkü hiçbir  alet  edevat  zorunlu  değildir.  Sevdiğiniz  bir  parkta  veya  deniz  kenarında  keyifli  bir  koşu deneyimi yaşabilirsiniz.Eğer daha hızlı koşmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız sizin için büyük bir fayda sağlayacaktır.

 

Kısa adımlar atın

Uzun  adımlarla  koşmak  size  hiçbir  yarar  sağlamayacaktır  ama  hızlı  ve  kısa  adımlar  sizi  bitiş çizgisine daha kısa sürede ulaştıracaktır.

 

Antrenman sisteminizi değiştirin

Ulaşabileceğiniz en yüksek hızda 30-60 saniye arası koşun ve daha sonrasında normal hızınıza düşerek 3 dakika koşmaya devam edin. 30 dakika sürecek şekilde bu çalışmayı yapmanız zaman içerisinde hızınızın eskisinden daha iyi olmasını sağlayacaktır.

 

Tempolu koşular

10 dakika süresince normal hızınızda koştuktan sonra 15 ile 20 dakika arasında hızlı bir tempoyla koşunuza devam edin. Sonra tekrar 10 dakikalık bir yavaş koşuya geçin. Bu antrenman sistemiyle, koşma süreniz belirgin düzeyde artacaktır.

 

Hünerlerinizi koşu bandında gösterin

Koşu bandı olmazsa olmaz değil ama, koşu bandında daha rahat bir antreman sizleri bekliyor olacak. Koşu bandında koşu hızını ayarlayabilir, çevresel faktörlerden etkilenmeden rahatlıkla koşabilir, istatistiklerinizi takip ederek daha verimli bir antrenman geçirebilirsiniz.

 

Fazla yağlardan kurtulun

Beslenmenize  özen  göstererek  fazlalıklarınızdan  kurtulun.  Böylece  hafifleyecek  ve  daha  hızlı koşmaya başlayacaksınız.